Blog > Komentarze do wpisu

Dzień drugi: specjalny gość

Trasa dnia drugiego jest już za nami. Złożona z trzech etapów znów dała nam się we znaki – choć od rana pogoda dopisywała, to z każdą godziną słońce doskwierało nam coraz bardziej. Ale trudy pielgrzymowania umilał nam specjalny gość.

Od samego rana czekała na nas niespodzianka – na pielgrzymkę przybył bowiem o. Józef, przeor Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Ojciec towarzyszył nam na wszystkich odcinkach dzisiejszego pielgrzymowania głosząc konferencje oraz spowiadając. Nie zabrakło też barwnych opowieści i anegdot, w tym także tych ze szlaku pielgrzymkowego. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że brat o. Józefa, o. Bogdan był założycielem naszej pielgrzymki.

Z Tomic wyruszyliśmy kilka minut po godzinie 7.  Pogoda na pierwszym etapie była niemal idealna do pielgrzymowania, jednak kolejne dwa odcinki musieliśmy przejść w pełnym słońcu. Na szczęście mogliśmy sobie pozwolić na dłuższy postój pomiędzy drugim a trzecim etapem. Uniknęliśmy w ten sposób pielgrzymowania w czasie, gdy słońce jest w zenicie.

Do Jankowa Pierwszego, czyli miejsca naszego noclegu, dotarliśmy o 17.30. Tradycyjnie zostaliśmy fantastycznie ugoszczeni przez miejscowych – czekał na nas dwudaniowy obiad. Zaraz potem wszyscy udali się pod prysznice.

Właśnie trwa próba zespołu pielgrzymkowego. O godz. 20 rozpoczynamy Mszę świętą, w której pewnie tradycyjnie weźmie udział wielu miejscowych. Zaraz po Mszy odśpiewamy Apel Jasnogórski, a tuż po nim obędzie się kolejny element naszej tradycji, czyli  chrzest pielgrzymów, którzy są z nami po raz pierwszy!

Dziękujemy naszym przyjaciołom z Tomic i Jankowa za miłe przyjęcie i niesamowitą gościnność! Mamy nadzieję, że ta tradycja wspólnego poniekąd pielgrzymowania nie zniknie w latach kolejnych.

poniedziałek, 29 lipca 2013, biechowo

Polecane wpisy