Blog > Komentarze do wpisu

Pierwszy dzień na trasie: Biechowo - Tomice!

Kilka godzin w lejącym się z nieba żarze – tak wyglądał pierwszy dzień naszego wędrowania na Jasną Górę. Na pierwszy nocleg (do Tomic) dotarliśmy kilka minut po 17.30.

Tegoroczne pielgrzymowanie rozpoczęliśmy tradycyjnie o godz. 7. Mszą Świętą w biechowskim sanktuarium. Nieco ponad godzinę później byliśmy już na pierwszym, piaszczystym odcinku naszego pielgrzymowania, który wiedzie z Biechowa, przez Krzywą Górę aż do Gorzyc. Ponieważ tuż przed Mszą Świętą po okolicy szalała burza, mieliśmy nadzieję, że dzięki temu temperatury nieco się obliżą i pogoda okaże się dla nas łaskawsza.

Niestety, tylko pierwszy etap przebiegał przy znośnych temperaturach. Kolejne kilometry przemierzaliśmy już w pełnym słońcu, a temperatura z każdą chwilą rosła dochodząc do 38 stopni Celsjusza w cieniu. Na cień jednak mogliśmy liczyć tylko momentami, podczas końcówki trzeciego i na czwartym etapie, kiedy to wysokie drzewa okolicznego lasu pozwalały nam nieco odetchnąć, uciec przed słońcem.

Mimo upału udało nam się przejść dzisiejszą trasę bez większych problemów. Służby medyczne nie odnotowały większych problemów. Przed nami jeszcze Apel Jasnogórski, który odśpiewamy o godz. 21 na boisku przy szkole w Tomicach, w której nocujemy. 

Wszystkich, którzy chcieliby nas odwiedzić serdecznie zapraszamy dziś do Tomic na apel właśnie. To tylko ok. 30 km. od Wrześni!

niedziela, 28 lipca 2013, biechowo

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Ania Gadecka, *.adsl.inetia.pl
2013/07/28 23:46:11
POZDRAWIAM BIECHOWIAKI :)
-
2013/07/29 18:58:37
Nie pozdrawia, tylko przyjedzie:p