Blog > Komentarze do wpisu

Dzień dziewiąty: Kopiec – Jasna Góra

Dziś zakończyła się nasza wędrówka na Jasną Górę. Chwilę przed godziną 15 weszliśmy na Wały Jasnogórskie, a chwilę po 17 byliśmy przed Cudownym Obrazem Jasnogórskiej Pani.

Wyruszyliśmy o godz. 8.45 z Kopca. Kilka minut po 10 dotarliśmy na naszą Przeprośną Górkę do częstochowskiego Sanktuarium Krwi Chrystusa. Mieliśmy tam sporo czasu na odpoczynek, gdyż dopiero o godz. 12 wzięliśmy udział w Mszy świętej. Na jej końcu podziękowaliśmy naszemu przewodnikowi, o. Pawłowi za prowadzenie naszej grupy przez ten trudny, upalny czas. Przypomnijmy, że o. Paweł szedł z nami po raz trzeci. Nigdy dotąd żaden przewodnik nie prowadził nas aż trzy razy.

Chwilkę przed 14 wyszliśmy w dalszą trasę, by po niecałej godzinie być już na ostatniej prostej do placu pod wałami. Tam czekaliśmy jeszcze na grupy kolorowe, które w tym roku po raz pierwszy wchodziły razem z nami.  Później nastąpiło złożenie cząstek krzyża i wspólne wejście przed obraz. Choć kolejka była bardzo długa, to jednak grające w poszczególnych grupach zespoły muzyczne umilały ten czas.

O godzinie 20 rozpoczęła się Msza święta, a o 21 odbędzie się Apel Jasnogórski.

poniedziałek, 05 sierpnia 2013, biechowo

Polecane wpisy