Blog > Komentarze do wpisu

Dzień ósmy: Smolarze – Kopiec

Pielgrzymka dobiega końca. Zwykle to Kamyk był oznaką kresu naszego pątniczego szlaku. Tym razem jednak nocujemy w oddalonym o niecałe 2 km od tej miejscowości Kopcu.

Tym razem wyruszyliśmy ze Smolarzy wyjątkowo wcześnie, bo już o godz. 7. Wszystko ze względu na panujące ciągle upały, które chyba przed końcem naszego pielgrzymowania się nie skończą.

Wcześniejsze wyjście spowodowało, że na postoju obiadowym byliśmy już o godz. 10. O 11 zjedliśmy przygotowany przez naszą niezawodną kuchnię żur. O 13 byliśmy już na trasie, która składała się z kolejnych dwóch etapów. Ostatni został nieco wydłużony ze względu na zmianę noclegu. Dotychczas noc przed wejściem na Jasną Górę spędzaliśmy w Kamyku, w tym roku zboczyliśmy nieco z trasy i zatrzymaliśmy się w Kopcu – miejscowości, w której znajduje się nowicjat Towarzystwa Salezjańskiego.

Co ciekawe, także parafią w Kamyku administrują Salezjanie. Natomiast obecnie w Kopcu przebywa ks. Mieczysław, który przez lata przyjmował nas, jako proboszcz w Kamyku.

Salezjanie przywitali nas bardzo ciepło, a nowicjusze uczestniczyli razem z nami w Mszy świętej, która rozpoczęła się o godz. 20 w miejscowej kaplicy. Nie zabrakło ich też na Apelu Jasnogórskim.

Jutro ostatni dzień naszej wędrówki. Wychodzimy z Kopca o godz. 8.30, o godz. 12 będziemy uczestniczyć w Mszy świętej, a do godz. 15 wejść musimy na jasnogórskie wały. Jak zwykle zapraszamy wszystkich do  przywitania naszej grupy!

niedziela, 04 sierpnia 2013, biechowo

Polecane wpisy