Blog > Komentarze do wpisu

Dzień szósty: Lututów – Ruda

Kolejny dzień wędrówki na Jasną Górę stał pod znakiem wysokiej temperatury. Ta dokuczała nam od rana, aż po ostatnie metry naszego dzisiejszego pielgrzymowania.

Dzień rozpoczęliśmy ponownie o godz. 7 na odcinku z Lututowa do Świątkowic. Po krótkim postoju ruszyliśmy na trasę drugiego etapu do Łagiewnik (choć nie tych krakowskichJ). Ponieważ obiad czekał nas dopiero po trzecim etapie, to i drugi postój był bardzo krótki, a na szlaku kolejnego etapu odprawiliśmy Drogę Krzyżową.

Na postój obiadowy do Stawu dotarliśmy ok. godz. 12.30. O 13 uczestniczyliśmy w tradycyjnej Mszy św., w której jak co roku uczestniczyli mieszkańcy Stawu. Zaraz po Mszy zjedliśmy obiad i udaliśmy się w dalszą drogę, prosto do Rudy. Zatrzymaliśmy się jedynie na moment w Olewinie, by odsapnąć chwilę i w ten sposób nie dać się pokonać lejącemu się z nieba nieprzerwanie żarowi.

Do Rudy weszliśmy chwilę po godzinie 17 – odwiedziliśmy kościół parafialny i udaliśmy się pod szkołę, gdzie śpi większość grupy. Jednak Ruda to drugi z dni, gdzie śpimy także u mieszkańców. Stąd część z grupy nadal kultywuje tę tradycję i nocuje u życzliwych parafian.

Dziś przed nami jeszcze czuwanie (godz. 20) oraz Apel Jasnogórski (godz 21). Jutrzejszy dzień rozpoczynamy Mszą św. o godz. 7, a w trasę wyruszamy zaraz po Mszy św.

piątek, 02 sierpnia 2013, biechowo

Polecane wpisy