RSS
wtorek, 02 kwietnia 2013

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na czuwanie poświęcone osobie papieża Jana Pawła II, w ósmą rocznicę Jego śmierci, które odbędzie się w biechowskim sanktuarium w sobotę, 6 kwietnia br. Rozpoczynamy o godzinie 20.00. Zakończymy modlitwę Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00. Po Apelu Msza Święta.

Do zobaczenia!

17:22, biechowo
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 stycznia 2013

Pozostało już tylko 200 dni do startu XVIII Pieszej Pielgrzymki z Biechowa na Jasną Górę!

Kto idzie w tym roku?

22:06, biechowo
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 grudnia 2012

Wszystkich pielgrzymów i przyjaciół biechowskiej pielgrzymki zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę 30.12.2012 r. po Mszy Świętej o godzinie 16.00.

19:25, biechowo
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 października 2012

Zapraszamy na czuwanie modlitewne przygotowane przez pielgrzymów Pielgrzymki Biechowskiej, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 20 października br. Czuwanie będzie poświęcone osobie Jana Pawła II, w 34. rocznicę wyboru na papieża.
Rozpoczynamy naszą modlitwę o godzinie 20.00. Następnie zaśpiewamy wspólnie Apel Jasnogórski, punktualnie o 21.00. Po nim, ok. godziny 21.30 odbędzie się Msza Święta.

Serdecznie zapraszamy!

15:37, biechowo
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 września 2012

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 16 września na spotkanie pielgrzymkowe. Rozpoczynamy od godz. 15:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, potem o 16:00 Msza św. a po niej spotkanie przy stole, przy ognisku...

Zapraszamy Pielgrzymów i wszystkich sympatyków naszej pielgrzymki!

19:47, biechowo
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 września 2012

W najbliższy weekend, mianowicie 8 i 9 września odbędą się w Biechowie uroczystości odpustowe! Ten rok będzie szczególny, gdyż bardzo widoczne będzie zaangażowanie pielgrzymów pielgrzymki z Biechowa na Jasną Górę!
W sobotę 8 września o godzinie 20.00 rozpocznie się Procesja Maryjna w Parku Pielgrzyma. Procesji przewodniczyć będzie o. Mieczysław, przy asyście członków zespołu pielgrzymkowego. O godzinie 21.00, już po powrocie do Kościoła, zaśpiewamy wspólnie Apel Jasnogórski. Po nim będzie modlitwa różańcowa pielgrzymów ze Środy Wlkp., a następnie nasz zespół pielgrzymkowy poprowadzi czuwanie modlitewne, aż do północy. O godzinie 24.00 rozpocznie się Msza Święta, na której również grać będzie zespół pielgrzymkowy!
W niedzielę 9 września o godzinie 11.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, której towarzyszyć będą pieśni zespołu pielgrzymkowego. O godzinie 12.00 punkt kulminacyjny uroczystości, czyli Suma Odpustowa. Co ciekawe, na niej również wystąpi... zespół pielgrzymkowy!

Zapraszamy bardzo serdecznie Was - pielgrzymów, Wasze rodziny, Waszych przyjaciół i znajomych, do wspólnej modlitwy!

Poniżej szczegółowy plan uroczystości biechowskich.

21:56, biechowo
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 30 lipca 2012
Pierwszy dzień naszego pielgrzymowania na Jasną Górę był wyjątkowo upalny. Temperatura od wczesnych godzin porannych wspięła się na poziom grubo ponad 30 stopni Celciusza i ani myślała dać nam choć odrobinę wytchnienia. Na szczęście udało nam się bezpiecznie dotrzeć do Tomic.
sobota, 14 lipca 2012

Do pielgrzymki pozostały już tylko 2 tygodnie! Najwyższy czas, by przypomnieć kilka istotnych aspektów organizacyjnych i wszelkich spraw związanych z tym wydarzeniem!
Osoby zdecydowane prosimy o nieodkładanie zapisów na ostatnią chwilę, natomiast niezdecydowanych gorąco namawiamy do spróbowania swoich sił na pielgrzymkowym szlaku!

1. Najważniejsze! Zapisywać się można tylko do 22. LIPCA!!

2. Spotkanie organizacyjne, na którym kierownik grupy wraz z przewodnikiem przybliżą nam m.in. co należy ze sobą zabrać, przedstawią krótko program pielgrzymki, będą udzielać rad niezbędnych podczas wędrówki i wiele innych istotnych spraw związanych z pielgrzymką. Udzielą oni również odpowiedzi na Wasze pytania.

3. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 22. lipca ok. godziny 17.00 (po Mszy Świętej o 16.00) w klasztornej salce biechowskiego Sanktuarium.

4. Chętni powinni się odpowiednio przygotować do spotkania. Mianowicie, przy zapisach należy podać:
- imię i nazwisko
- miejsce i data urodzenia
- adres zamieszkania
- numer pesel
- numer telefonu
Poza tym, dla celów pielgrzymkowych zbieramy również:
- adres e-mail
- numer gg

5. Informujemy również, że całkowity koszt pielgrzymki wyniesie 140 zł, które należy wpłacić również podczas zapisów (w cenie zawarte są m.in. ubezpieczenie, transport bagaży, żywność, noclegi na Jasnej Górze i powrót autokarem).

6. Ponadto można potwierdzić swój udział (jedynie nieoficjalnie) na stronie wydarzenia na facebook'u, klikając w poniższy link:
https://www.facebook.com/events/107232439408031/

7. A także odwiedzić profil pielgrzymkowy na facebook'u:
https://www.facebook.com/biechowopromienista

8. Można tutaj, na blogu, znaleźć także ciekawe informacje odnośnie pielgrzymki ("Kontakt", "Pielgrzymka live" czy "Pielgrzymkowe ważności"), znajdujące się po prawej stronie monitora :)

Rodziców, dziadków, rodzeństwa i przyjaciół pielgrzymów zapraszamy do śledzenia każdego naszego kroku. Można to zrobić klikając linki podane wyżej lub tutaj:
http://twitter.com/biechowo

Widzimy się na spotkaniu, a później: w drogę!! :)

17:41, biechowo
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 czerwca 2012

Od dnia dzisiejszego można zapisywać się na XVII pielgrzymkę z Biechowa na Jasną Górę. Można to zrobić osobiście w kancelarii parafialnej w biechowskim Sanktuarium lub telefonicznie (kontakt znajdziesz tu: http://www.biechowo.paulini.pl/content/kontakt)

Zapisy będą trwać do 22 lipca (niedziela). W ten dzień odbędzie się również spotkanie organizacyjne po Mszy Świętej, która rozpocznie się o godzinie 16:00.

Dane, jakie należy podać przy zapisach:
- imię i nazwisko
- miejsce urodzenia
- adres zamieszkania
- numer pesel
- numer telefonu
Poza tym, dla celów pielgrzymkowych zbieramy również:
- adres e-mail
- numer gg


Informujemy również, że całkowity koszt pielgrzymki wyniesie najprawdopodobniej, tak jak w roku ubiegłym, 140 zł (w cenie zawarte są m.in. ubezpieczenie, transport bagaży, żywność, noclegi na Jasnej Górze i powrót autokarem)

14:04, biechowo
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 czerwca 2012
Zbliża się czas przygotowań do naszej pielgrzymki! Niebawem zaczniemy odliczać pozostałe dni, szykować się, pakować, oczekiwać na pierwszy gwizdek porządkowych!
Z tej okazji organizujemy konkurs na tegoroczny PLAKAT reklamujący naszą pielgrzymkę!

Plakat powinien zawierać, przede wszystkim, następujące informacje:
- tegoroczne hasło, czyli "Kocham Kościół"
- termin zapisów, który w tym roku przypada w niedzielę 22 lipca (np. "Zapisy do 22 lipca")
- dane kontaktowe ("Klasztor oo. Paulinów, Biechowo 12"; "tel. (61) 438-28-87" oraz "www.biechowo.blox.pl")
- a także tekst "Biechowo - Jasna Góra; 28.07 - 6.08.2012"
Dodatkowo można umieścić logo PPAG oraz logo naszej pielgrzymki (czyli zdjęcie profilowe, widoczne na głównej stronie pielgrzymki na facebook'u). Jednak na tym etapie nie jest to konieczne

Plakat w formacie A3 powinien zawierać zdjęcie zrobione na naszej pielgrzymce, nie przyjmujemy zdjęć zrobionych na "konkurencyjnych" pielgrzymkach. :) Ale nowi pielgrzymi nie powinni załamywać rąk, zawsze można poszperać w internecie i znaleźć zdjęcia naszej pielgrzymki, np. na naszym blogu!

Propozycje można przesyłać do 17 czerwca, na adres: tomekpera@wp.pl
Zwycięzca zostanie nagrodzony już na trasie, najprawdopodobniej pierwszego dnia.
Laureat zostanie wybrany podczas najbliższego posiedzenia Komitetu Pielgrzymkowego PSPKP 17 czerwca br.11:42, biechowo
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16