RSS
wtorek, 02 sierpnia 2011

Powiedziano nam dziś, że to i dobrze, iż nie idzie z nami żaden kapłan – bo dopiero wtedy możemy docenić, jaką wartość ma Msza Święta. I od niej chciałabym dziś rozpocząć. Udało się. Jak plan trasy pielgrzymkowej przewiduje, cud eucharystyczny dokonał się w miejscowości  Staw. Sporo emocji wyprzedziło to zdarzenie – nerwy i niepewność, czy uda się dojechać kapłanowi na czas. Widać, „proście, a otrzymacie”! J Zabrzmiał więc warkot silnika auta ojca Marcina, a zaraz potem Jego śmiech i nasze uśmiechy! Miłe przywitanie i zaczynamy Mszę!

Następnie – markowa zupa, czyli przegląd zaopatrzenia busa. Jak zawsze pychotkaaa! Zanim jednak to wszystko miało miejsce, znów doświadczyliśmy cudu! Mieszkańcy  Stawu podarowali nam ogrom przysmaków, które nie sposób było unieść! Nawet Koziołek musiał interweniować !

A na koniec – Ruda.  O 20.00 adoracja w ciszy przerywana muzyką i śpiewem, którą zakończył Apel. Bilans pielgrzymkowy nieco się zmienił ponieważ brat Grzegorz musiał nas opuścić, jednak z nadzieją na spotkanie na Jasnej! Poza tym, wrócił  prezes Komitetu po dwudniowej nieobecności –PSPKP znów w komplecie! Ojciec Marcin, natomiast, który z uśmiechem, dyscypliną i łóżkiem polowym się nie rozstaje, zostanie z nami do jutra.  Łóżko może dłużej…

I tak mija wieczór i poranek - dzień szósty.22:27, biechowo
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 sierpnia 2011

Jest ich czterech. Biegną w pocie czoła, po rowach, samotnie, z dala od grupy. Z poświęceniem przewracają się, kiedy wymaga tego sytuacja, dzielnie zapominają o bólu. A wszystko po to, aby zagwarantować nam bezpieczeństwo. Brzmi poważnie i trochę strasznie, ale to czterech odpowiedzialnych i pełnych radości chłopaków definiowanych w pielgrzymkowym słowniku jako: porządkowi. Twierdzą, że chodzi o to, by wypełniać swoje zadanie tak, aby być niezauważonym. I dlatego, aby docenić ich trud i poświęcenie poniedziałek ogłosiliśmy Dniem porządkowych! A co się z tym wiązało? Oczywiście quiz z nagrodami, w którym zostało uhonorowanych aż około siedmiu osób! Okrzyki na cześć chłopaków w odblaskowych kamizelkach oraz cudowny przypływ natchnienia, czyli stworzenie pieśni na cześć porządkowych. Owa, zapewne, znajdzie swoje miejsce w następnym wydaniu śpiewnika pielgrzymkowego:

 

ODA DO PORZĄDKOWYCH

Damian, Jędrek, dwa Michały,
To jest zespół doskonały!
Gwizdek, flagi , kamizelki,
To najlepsze przyjacielki!

Są skupieni i rozważni,
Przede wszystkim też odważni!
Lecz, gdy widzą kombajn spory,
Mają humor odlotowy.

Punktualność to ich cnota,
Śpiochom zamykają wrota.
Gwizdek, okrzyk: „wychodzimy!”

I nie przejdzie: „nie mam siły”.

Pielgrzym nie zaprzeczy słowu:
Lewa wolna i do rowu!
Wciąż gotowi do biegania,

Forma ich jest doskonała!

Są co roku wyszkoleni
I z drogówki wykształceni
Obsługują „łoki-toki”

Bo są bystre z nich chłopoki!

Gdy lizak w górę pokażą,
Autom zatrzymać się karzą.
Nawet Leon koziołkowy
Z kontroli nie jest zwolniony.

Dwóch na tyle, dwóch na przedzie,
Jednak cały czas są w zgodzie!
Dwóch na przedzie, dwóch na tyle,
To by było już na tyle!

 

Z ważniejszych wydarzeń, które dziś miały miejsce należy wymienić: zdecydowaną poprawę pogody, (słoneczne niebo!!!), zupę pomidorową (a właściwie: ryż z zupą) i mięęęęsem! =). A co najważniejsze i najbardziej godne uwagi: Msza Święta w kościele w Lututowie celebrowana przez Przeora paulińskiego zakonu w Wieruszowie, której wszyscy byliśmy najbardziej zgłodniali…

22:27, biechowo
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 31 lipca 2011

To się musiało kiedyś wydarzyć. Przez trzy dni Pan Marek dzielnie zaklinał deszczowe chmury. Dziś nastąpił przełom – założyliśmy pałatki. Deszcz. Ale i to nas nie zraziło! Pełni siły i wiary kroczyliśmy drogą, którą miała uwieńczyć Msza Święta w Brzezinach (a potem zasłużony odpoczynek). Na każdym kroku, jednak, doświadczamy, że nasze sztywne plany na nic się zdają przy woli Nieba. Deszcz skomplikował rytuał niesienia tub, toteż dziś prowadzenie modlitwy różańcowej wymagało silnego głosu i determinacji. Podobnymi cechami musiały wykazać się dziewczyny z zespołu wtórujące śpiewem do naszego kroku.
Nie śmiałabym wspomnieć o działalności PSPKP, które zorganizowało dla pątników miłe niespodzianki w formie koszulek i gadżetów, będącymi nagrodami w imponującym quizie o pielgrzymce. Zaraz potem posiedź w Taczynie, a nawet pojedz. Dlaczego? Wizyta Przeora + czas obiadu + kiełbaski z grilla! I to jest właśnie to! =) Tak sobie myślę, że może właśnie tak pożywny posiłek i solidny odpoczynek w połączeniu z działaniem Ducha pielgrzymki sprawił, że w końcu zostały słyszalne głosy pielgrzymów! Solidny, pełen radości śpiew „tyłu” maszerującej kolumny przyciągał uwagę i wywoływał urocze uśmiechy na wszystkich twarzach!
I zmiana planów! Po życzliwej pomocy pewnego Pana, mogliśmy uczestniczyć w Mszy Świętej (niedzielnej!) jeszcze w Aleksandrii. I choć do późna los naszego dzisiejszego noclegu był niepewny, to jednak za chwilę ucichną głosy, pogasną światła, wszyscy pójdą spać… I tylko Pan Marek będzie czuwał w przyczepie…

I tak mija poranek i wieczór – dzień czwarty.22:39, biechowo
Link Komentarze (1) »

Jak rozpocząć dobrze wędrówkę? Oczywiście od Mszy Świętej! A już najlepiej, Mszy, którą celebruje Przeor biechowski w Jankowie! Do tego rarytasowe śniadanie z (m.in.) szynką w głównej obsadzie, w miłym towarzystwie, i już jesteśmy gotowi do nowego etapu! Tak! – zdanie na dziś – bo nie ma nic niemożliwego:
po pierwsze: Dżana niosła tuby!
po drugie: mimo ogromnego zachmurzenia nie spadł deszcz
po trzecie: dzień bez fascynującego przeżycia zgotowanego przez PSPKP dla Marka (noo… może poza zaklejoną stacyjką).

Meta sobotniego pielgrzymowania – Skarszew. Miejscowość zachwycająca każdego, kto doświadcza otwartości, dobroci i uprzejmości tutejszych mieszkańców. Tutaj chwieją się standardowe światowe proporcje – tych, którzy chcą pomóc jest więcej niż tych, którzy pomocy potrzebują. Z racji porannej Mszy, o 20.00 spotkaliśmy się na Apelu i uwielbieniu Pana, gdzie doznaliśmy jeszcze większego zaskoczenia oraz dobroci Skarszewian. W kaplicy zostaliśmy powitani przygotowanym specjalnie dla nas plakatem powitalnym.

I tak minął poranek i wieczór – dzień trzeci.22:38, biechowo
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 lipca 2011

Dzień ogłoszony oficjalnie i tradycyjnie Dniem Pierwszaka. Wszystko było na dobrej drodze – Pan Marek, Koziołek, pogoda, nawet my! Słońce razem z nami wędrowało i śpiewało! Godzinki, Różaniec, Anioł Pański, Konferencja, Koronka… a z racji pokutnego charakteru piątku, Droga Krzyżowa. I tak doczekaliśmy przemiłego powitania w Jankowie! Dobre Serca z Jankowa ugościły nas pysznym obiadem, zagwarantowały wygodny i bezpieczny nocleg. O 20.00 Msza Święta z udziałem miejscowych mieszkańców, członków naszych rodzin oraz przyjaciół, którą pierwszy raz w historii pielgrzymki celebrował Przeor biechowskiego Sanktruarium.  Wszyscy podobnie jak my wyczekiwali głośno zapowiadanego chrztu. Pogoda spłatała jednak figle, toteż musieliśmy zmienić plany i przenieść moment „pielgrzymkowego sakramentu” na inny termin.

I tak minął poranek i wieczór - dzień drugi.13:13, biechowo
Link Dodaj komentarz »

„Wychodzimy”! – zabrzmiało w naszych uszach dnia pierwszego wędrówki na Jasną Górę. Wcześniej Msza Święta w biechowskim Sanktuarium, błogosławieństwo i pierwsze kroki grupy pątniczej. Pierwsza kawa, pierwsze ciasto drożdżowe, pierwsze poznanie (przedstawianie)., pierwszy nocleg w Tomicach, pierwszy Apel, pierwsze boule (i bóle także)!
 Czwartek. Dzień, który wstrząsnął narodem wybranym. Ogłoszony oficjalnie przez rozpoczynające swą działalność zaszczytne Pielgrzymkowe Stowarzyszenie Pielgrzymkowy Komitet Pielgrzymkowy Dniem Marka. Marek – człowiek, który wstrzymał chmury deszczowe, a ruszył niebo i ziemię, pielgrzymkowe wydało Go plemię… i uhonorowało prawdziwą koszulką prawdziwego kierownika (ze swoją podobizną).

I tak minął poranek i wieczór - dzień pierwszy.13:07, biechowo
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 lipca 2011

Do wyjścia pozostało już tylko kilka godzin. Wszyscy, którzy nie idą z nami w tym roku, a chcą wiedzieć co dzieje się na pielgrzymce mogą śledzić niniejszego bloga oraz pielgrzymkowego twittera i facebooka. To tyle - pisząc w skrócie. Linki do owych miejsc poniżej:

http://www.twitter.com/biechowo

 

http://www.facebook.com/pages/Piesza-Pielgrzymka-Promienista-Biechowo-Jasna-Góra/186809824704902?ref=ts

 

 

 

01:24, biechowo
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 lipca 2011

Pozostały ostatnie godziny do startu naszej pielgrzymki! Jutro o 7.00 rozpoczniemy pielgrzymkę mszą świętą, a około godziny 8.00 wyruszymy spod klasztoru. Przypominamy, że bagaże, zgodnie z prośbą kierownictwa pielgrzymki, powinny być dostarczone do godziny 6.30 na parking przed główną bramą (nie dotyczy toreb podręcznych)!!

Do zobaczenia!!

10:04, biechowo
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 lipca 2011

Rozpoczynający się jutro nowy tydzień to zarazem ostatnie 7 dni na to, by zapisać się na pielgrzymkę! Zdecydowanych prosimy, by nie zostawiali zapisów na ostatnią chwilę! Niezdecydowanych uświadamiamy, że powinni zacząć się zastanawiać nad tym, jak spędzą czas na przełomie lipca i sierpnia. :)

Przypominamy! Spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 24.07 br., to również ostateczny termin zapisów. Spotkanie rozpocznie się ok. godz. 17.00 w salce klasztornej w Sanktuarium w Biechowie.

Do zobaczenia!!

17:03, biechowo
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 lipca 2011

Od dnia dzisiejszego pozostało już tylko 18 dni! Zachęcamy do jak najszybszego zapisywania się na pielgrzymkę! Formalnie zapisy trwają jeszcze przez 2 tygodnie (do 24.07.), dlatego prosimy nie zostawiać tego na ostatnią chwilę!
Jeśli chodzi o wspomniane w tytule aktualności, przedstawiamy ważniejsze aspekty organizacyjne:

- opłata (w przeciwieństwie do poprzednich lat) wynosi 140 zł !!! (w cenie zawarte są m.in. ubezpieczenie, transport bagaży, żywność, noclegi na Jasnej Górze i powrót autokarem)

- profil pielgrzymki na Facebook'u
https://www.facebook.com/update_security_info.php?wizard=1#!/pages/Piesza-Pielgrzymka-Promienista-Biechowo-Jasna-G%C3%B3ra/186809824704902

- w związku z pielgrzymką, na Facebook'u można potwierdzić swój udział, wskazać możliwość uczestnictwa bądź zaznaczyć rezygnację z wędrówki na Jasną Górę. Aby tego dokonać, należy kliknąć poniższy link:
http://www.facebook.com/event.php?eid=12424571432309623:01, biechowo
Link Dodaj komentarz »