RSS
wtorek, 03 sierpnia 2010
„Jaaaaaaaka siła jest w splecionych mocno dłoniach. Jaką moc ma spojrzenie w ludzkie oczy. Jak dobrze jest gdy ludzi łączy serce, każdy dzień inaczej się toczy” - wyśpiewując te, potrzebne i motywujące słowa, 30 lipca (piątek) wyruszyliśmy w dalszą drogę z Jankowa Pierwszego.
piątek, 30 lipca 2010
Jest 29 lipca. Za kilka minut godzina 23. Cisza nocna w przypadku uczestników XV Pieszej Pielgrzymki Promienistej z Biechowa na Jasną Górę, to pojęcie względne. Dookoła tkwi życie. Damian i Marcin przygrywają na gitarach. W oddali rozmowy, chichotanie i gdzieniegdzie ostatnie zmagania z pęcherzami (w tej kwestii pomocy udziela nieustraszona Joanna Kozielska – znana też po pseudonimem „Dżana”).
wtorek, 27 lipca 2010

Już ledwie kilka godzin zostało do naszego wymarszu. W środę o 7 rano rozpoczynamy Mszą Świętą, a potem już tylko pożegnanie, błogosławieństwo Ojca Proboszcza i ruszamy w kierunku Gorzyc!

Wszystkim, którzy nie mogą z nami iść przypominamy, że na bieżąco pielgrzymka relacjonowana jest na twitterze (http://twitter.com/biechowo), a każdego wieczora postaramy się również publikować relacje z całego dnia! Wpisy na twitterze widoczne są również na blogu, w lewym pasku na dole.

Ruszamy!

23:23, biechowo
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 26 lipca 2010

Podajemy oficjalne info:

5 sierpnia (czwartek) na Jasną Górę dotrą pielgrzymi z grup promienistych. Wejścia pielgrzymek zaplanowane są do godz. 15.00. W tym roku każda z grup deleguje jedną osobę, która tuż po wejściu na Jasną Górę, uda się na wały (do ołtarza polowego), aby podczas prezentacji odczytać krótką charakterystykę swojej grupy. Oprócz tej informacji, każda z grup będzie mogła zaśpiewać piosenkę (1 zwrotka i refren).

Następnie będzie miało miejsce nabożeństwo złożenia krzyża grup promienistych i błogosławieństwo. Po nim grupy udadzą się do kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie pielgrzymi z każdej z grup będą mogli odmówić krótką modlitwę zawierzenia (bez śpiewu).

 

11:28, biechowo
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 lipca 2010

W niedzielę, 25. lipca, odbędzie się spotkanie dla uczestników marszu na Jasną Górę! Będzie to zarazem ostatnia szansa by zapisać się na pielgrzymkę i wpłacić pieniądze (130zł). Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 16.00,  a następnie, po Mszy, należy udać się do klasztoru, gdzie organizatorzy przedstawią wszelkie szczegóły związane z wędrówką oraz odpowiedzą na pytania zainteresowanych osób!

PS: Próba zespołu, godzina 15.00!!

Zapraszamy!!

18:40, biechowo
Link Dodaj komentarz »

W sobotę, tj. 24 lipca br., w przyklasztornym Parku Pielgrzyma w Biechowie, odbędzie się już po raz drugi poświęcenie motocykli. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 poświęceniem, a później organizatorzy zapraszają na spotkanie do pobliskiej świetlicy wiejskiej. Dokładne informacje uzyskać można w klasztorze oo. Paulinów lub pod numerem telefonu: (061) 438-28-87

 

Zapraszamy!!

00:23, biechowo
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 lipca 2010

Nowe tuby pielgrzymkoweNo i mamy nowe Tuby! Po kilkunastu latach wiernej służby dawnego wynalazku wczoraj (czyli w czwartek 15 lipca, do parafii dotarły nowe tuby!

Nowy zestaw wyposażony jest w dwa głośniki, mikser, wzmacniacz oraz mikrofon bezprzewodowy. Mikser pozwoli nam na swobodne podłączenie dwóch mikrofonów a także dwóch gitar.

Nie ma wątpliwości, że nowy sprzęt ma same zalety. Przede wszystkim jest cięższy od poprzedniego, co tylko potwierdzi, a nawet umocni pokutny charakter pielgrzymki!

W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować za kilkunastoletnią służbę poprzednim tubom, które jednakowoż nie opuszczą nas - będą zestawem rezerwowym. Wszak teraz już możemy pozwolić sobie na ten komfort!

 

13:22, biechowo
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 lipca 2010

Na portalu wrzesnia.info.pl ukazało się dziś multimedialne zaproszenie na naszą pielgrzymkę. Na pytania dziennikarzy odpowiada Marek Tabaczka. Ale na filmie można zobaczyć też innych pielgrzymów:)

 

link: http://wrzesnia.info.pl/index.php?p=news&area=1&newsid=7235&name=jubileuszowa-pielgrzymka-z-biechowa-na-jasna-gore-juz-wkrotce-wideo

01:30, biechowo
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 lipca 2010
Przypominamy, że można już zapisywać się na pielgrzymkę. Można to uczynić w kancelarii parafialnej klasztoru oo. Paulinów w Biechowie. Zapisy przyjmować będziemy do 25 lipca. Wtedy też odbędzie się spotkanie organizacyjne (po Mszy Świętej o godz. 16).
wtorek, 22 czerwca 2010

Informujemy, że zmianie uległ termin najbliższego spotkania pielgrzymkowego. Odbędzie się ono, nie w niedzielę, jak to było zapowiadane, lecz w sobotę, 26 czerwca. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 18.

 

Próba zespołu o 17.

Za zmianę wszystkich przepraszamy!

09:26, biechowo
Link Komentarze (1) »